Sumqayıtda Azərbaycan və Almaniya nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə daşınmaz əmlakın idarə olunması üzrə dəyirmi masa keçirilib
Almaniyanın Lüdviqshafen şəhər meriyasının rəhbər işçisi, cənab Klaus Dillinger - Ludviqshafen şəhərinin WEG- Iqtisadi İnkişaf Cəmiyyətinin İcraçı Direktoru və cənab Mixael Lung, Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin nümayəndə heyəti və bir sıra sahibkarların iştirakı ilə Azərbaycan daşınmaz əmlak sektorunda çoxmənzilli yaşayış binalarının idarə olunması ilə bağlı Sumqayıt şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində 26.09.2023-cü il tarixində dəyirmi masa keçirilmişdir. Tədbirdə Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Fərid Ələkbərov, Sabah Facility Management Services MMC-nin təsisçisi Elxan Orucov, əmlak eksperti və media nümayəndəsi Elnur Fərzəliyev və digər qonaqlar iştirak etmişlər.
Tədbirdən görüntüTədbir, 44 günlük vətən müharibəsində respublikamızın işğal altında olan ərazilərini mənfur düşməndən azad edərkən, qəhramancasına canından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlamışdır.
GörüşNümayəndə heyəti
Dəyirmi masada, Azərbaycanın Sumqayıt və Almaniyanın Lüdviqshafen şəhərləri arasında, 40 ildən çox bir keçmişə dayanan dostluq əlaqələrinin davam etdirilməsi, daşınmaz əmlakın idarə olunması, eyni zamanda ekoloji mühitin qorunub saxlanması və qeyri neft sektronun inkişafına dair fikir və təcrübə mübadiləsinin bugün olduğu kimi gələcək illərdə də davam etdirilməsi istiqamətində əlaqələrin davam etdiriləcəyi vurğulanmışdır. Tədbirin sonunda Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyəti başçıı hörmətli, Zakir Fərəcovun dəvəti ilə dövlətimiz adına qonaqlarımızın şərəfinə ziyafət verilmişdir.
Ziyafət və yekunSonda şəxsim adından, ölkəmiz adına təşkil edilən tədbirin təşkilatçısı, eyni zamanda Azərbaycan və Almaniya dövlətləri arasında əlaqalərin qurulmasında yaxından iştirak edən Şəfiqə Hacıəhmədovaya dəvət üçün dərin təşəkkürümü bildirirəm.
Xəbərdarlıq: Qeyd edilən yazılar və məqalələr SABAH FMS bloq komandası tərəfindən məlumat xarakterli hazırlanmışdır.

В Сумгайыте прошел круглый стол по управлению недвижимостью с участием делегаций Азербайджана и Германии
26 сентября 2023 года в Центре Гейдара Алиева в городе Сумгайыт состоялся круглый стол, посвященный управлению многоквартирными жилыми домами в секторе недвижимости Азербайджана. В мероприятии приняли участие г-н Клаус Диллингер, руководящий сотрудник мэрии города Людвигсхафен (Германия) и исполнительный директор Общества экономического развития Людвигсхафена (WEG), г-н Михаэль Лунг, делегация Исполнительной власти города Сумгайыт и ряд предпринимателей.
Вид мероприятияМероприятие началось с минуты молчания в память о шехидах, героически погибших в ходе 44-дневной Отечественной войны при освобождении оккупированных территорий нашей республики.
ВстречаДелегация
В ходе круглого стола было подчеркнуто продолжение дружеских связей между Сумгайытом (Азербайджан) и Людвигсхафеном (Германия), история которых насчитывает более 40 лет. Была отмечена важность дальнейшего сотрудничества и обмена опытом в области управления недвижимостью, сохранения экологической среды и развития ненефтяного сектора. В завершение мероприятия в честь гостей был дан банкет по приглашению главы Исполнительной власти города Сумгайыт Закира Фараджова.
БанкетВ заключение от своего имени выражаю глубокую благодарность Шафиге Гаджиахмедовой — организатору мероприятия государственного значения и активному участнику налаживания связей между Азербайджаном и Германией — за приглашение.
Предупреждение: Указанные посты и статьи подготовлены в информационных целях командой блога SABAH FMS. Они не являются официальной юридической консультацией.