Sumqayıtda Azərbaycan və Almaniya nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə daşınmaz əmlakın idarə olunması üzrə dəyirmi masa keçirilib
Almaniyanın Lüdviqshafen şəhər meriyasının rəhbər işçisi, cənab Klaus Dillinger - Ludviqshafen şəhərinin WEG- Iqtisadi İnkişaf Cəmiyyətinin İcraçı Direktoru və cənab Mixael Lung, Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyətinin nümayəndə heyəti və bir sıra sahibkarların iştirakı ilə Azərbaycan daşınmaz əmlak sektorunda çoxmənzilli yaşayış binalarının idarə olunması ilə bağlı Sumqayıt şəhər Heydər Əliyev Mərkəzində 26.09.2023-cü il tarixində dəyirmi masa keçirilmişdir. Tədbirdə Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının müavini Fərid Ələkbərov, Sabah Facility Management Services MMC-nin təsisçisi Elxan Orucov, əmlak eksperti və media nümayəndəsi Elnur Fərzəliyev və digər qonaqlar iştirak etmişlər.
Tədbirdən görüntüTədbir, 44 günlük vətən müharibəsində respublikamızın işğal altında olan ərazilərini mənfur düşməndən azad edərkən, qəhramancasına canından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlamışdır.
GörüşNümayəndə heyəti
Dəyirmi masada, Azərbaycanın Sumqayıt və Almaniyanın Lüdviqshafen şəhərləri arasında, 40 ildən çox bir keçmişə dayanan dostluq əlaqələrinin davam etdirilməsi, daşınmaz əmlakın idarə olunması, eyni zamanda ekoloji mühitin qorunub saxlanması və qeyri neft sektronun inkişafına dair fikir və təcrübə mübadiləsinin bugün olduğu kimi gələcək illərdə də davam etdirilməsi istiqamətində əlaqələrin davam etdiriləcəyi vurğulanmışdır. Tədbirin sonunda Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyəti başçıı hörmətli, Zakir Fərəcovun dəvəti ilə dövlətimiz adına qonaqlarımızın şərəfinə ziyafət verilmişdir.
Ziyafət və yekunSonda şəxsim adından, ölkəmiz adına təşkil edilən tədbirin təşkilatçısı, eyni zamanda Azərbaycan və Almaniya dövlətləri arasında əlaqalərin qurulmasında yaxından iştirak edən Şəfiqə Hacıəhmədovaya dəvət üçün dərin təşəkkürümü bildirirəm.
Xəbərdarlıq: Qeyd edilən yazılar və məqalələr SABAH FMS bloq komandası tərəfindən məlumat xarakterli hazırlanmışdır.

Round table on real estate management held in Sumgayit with participation of Azerbaijani and German delegations
On September 26, 2023, a round table meeting was held at the Heydar Aliyev Center in Sumgayit regarding the management of multi-apartment residential buildings in the real estate sector of Azerbaijan. The event featured Mr. Klaus Dillinger, a leading official of the Ludwigshafen City Hall (Germany) and Executive Director of the Ludwigshafen Economic Development Society (WEG), along with Mr. Michael Lung, a delegation from the Sumgayit City Executive Power, and several entrepreneurs.
Event ViewThe event began with a minute of silence to honor the memory of the martyrs who heroically sacrificed their lives during the 44-day Patriotic War while liberating our occupied territories from the enemy.
MeetingDelegation
During the round table, participants emphasized the continuation of friendship ties between Sumgayit (Azerbaijan) and Ludwigshafen (Germany), which date back more than 40 years. They highlighted the importance of future cooperation and exchange of experience in real estate management, environmental protection, and the development of the non-oil sector. At the end of the event, a banquet was held in honor of the guests at the invitation of Zakir Farajov, Head of the Sumgayit City Executive Power.
BanquetFinally, on my own behalf, I would like to express my deep gratitude to Shafiga Hajiahmedova, the organizer of this national event and an active participant in building relations between Azerbaijan and Germany, for the invitation.
Warning: The noted posts and articles have been prepared for informational purposes by the SABAH FMS blog team. They do not constitute any official legal advice.